Stránky

neděle 6. července 2014

Babička


Vyšlo: 01.05.2006
Edice: Zlatý fond české kinematografie č. 13
Cena: 199,- Kč
Vydavatel: Filmexport Home Video

Reedice: 29.12.2009 FilmexportProškovy děti netrpělivě očekávají příjezd své babičky na Staré bělidlo. Po selsku ustrojená žena si je hned získá laskavostí a moudrostí. Stejně snadno naváže vztah se sousedy, kteří se jí záhy začnou svěřovat se svými bolestmi. Nejvíce starou ženu dojme příběh šílené Viktorky, jež se jako dívka zamilovala do myslivce, odešla s ním a snad šťastně žila. Muž však na vojně padl a ona se vrátila do rodné vsi. Nedokázala už ale žít mezi lidmi, bloudila po lesích, až ji jednou za bouřky zabil padající strom. Této nešťastnici už babička nemohla pomoci. Je tu však Kristla a její Jakub, který má odejít na čtrnáct let na vojnu, a pak kněžnina schovanka Hortensie, která se trápí pro lásku k malíři. Když si babička získá náklonnost paní kněžny, přimluví se za mladé dvojice a také získá místo pro chudáka Kudrnu.


Režie: František Čáp
Předloha: Božena Němcová (kniha)
Scénář: František Čáp, Karel Hašler, Václav Wasserman
Hrají: Terezie Brzková, Světla Svozilová, Karel Třešňák, Nataša Tanská, Jiří Papež, Jan Krchňavý, Jitka Dušková, Dagmar Appelová, Marie Glázrová, Nora Cifková, Jiřina Štěpničková, Gustav Nezval, Božena Šustrová, Karel Kolár, Jiří Dohnal, Theodor Pištěk, Marie Blažková, Marie Skalická, Jaroslav Průcha, Vladimír Řepa, Anna Steimarová, Stan… (více)
Střih: Antonín Zelenka
Zvuk: František Šindelář
Kostýmy: Fernand Vácha
Kamera: Karel Degl
Hudba: Jiří Julius Fiala

DVD INFO:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: anglicky, česky pro neslyšící
Obraz: černobílý 4:3
Bonus: slovo historika, fotogalerie, biografie a filmografie, festivaly a ocenění, soudobá dokumentace na DVD-ROM, vzpomínání Nataši Tanské

Žádné komentáře:

Okomentovat

Nejnavštěvovanější tento týden